• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/sunumvaaz.vaaz
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Mübarek Geceler

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.80257.8338
Euro9.12179.1583
ÖRNEK BİR VAAZ PLANI VE VAAZ DUASI
VAAZ HAZIRLAMA VE SUNMA TEKNİKLERİ

Sorumluluk bilinciyle yaratılan insanın, başta Allâh olmak üzere, kendisine, ailesine, komşularına ve topluma karşı sorumlulukları vardır. Topluma karşı sorumlulukların başında, Müslümanların birbirini sevmesi ve birbirlerinin haklarına saygı gösterm

TOPLUMSAL GÖREV VE SORUMLULUKLARIMIZ SUNUM VAAZINI İNDİRMEK İÇİN TIKLYINIZ.

TOPLUMSAL GÖREV VE SORUMLULUKLARIMIZ PDF VAAZINI İNDİRMEK İÇİN TIKLYINIZ.

SORUMLULUKLARIMIZ WORD VAAZINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

İNSAN, SORUMLULUK SAHİBİDİR PDF HUTBESİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

İNSAN SORUMSUZ BİR VARLIK DEĞİLDİR İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Yüce Allâh insanı, bizzat kendi kudretiyle, en güzel bir şekilde yaratmış ve kendi ruhundan üfleyip, halife olarak yeryüzüne göndermiş, gökte ve yerde ne varsa hepsini onun emrine amade kılmıştır. Kendisine bunca nimet verilen insan elbette başıboş bırakılmayacaktır.

Sorumluluk bilinciyle yaratılan insanın, başta Allâh olmak üzere, kendisine, ailesine, komşularına ve topluma karşı sorumlulukları vardır. Topluma karşı sorumlulukların başında, Müslümanların birbirini sevmesi ve birbirlerinin haklarına saygı göstermesi gelmektedir. İslâmî terbiye ile yetişmiş insan, seven ve sevilen, merhamet eden, herkesle hoş geçinen ve kendisiyle hoş geçinilen; kendisiyle, ailesiyle, içinde yaşadığı toplumla, milletiyle ve bütün insanlıkla barışık olandır. Böyle bir Müslüman, maddi ve manevi alanda iyilikte yardımlaşır, muhtaçlara yardım elini uzatır. Kendisinin ve bakmakla yükümlü olduğu aile fertlerinin ihtiyaçlarını karşılamak, yakınlarına ve topluma yük olmamak için çalışır; harcarken ne israf eder, ne de cimrilik yapar. Dinî sorumluluğa sahip olan kişi, Allâh hakkı olarak kabul edilen kamu mallarını korur, haksız yollarla bunları elde etmeye çalışmaz.


129 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam45
Toplam Ziyaret1165893
Hava Durumu
Saat
Vaaza Başlama Duası

Mevlid Kandili Dua Örneği

Dua

VAAZ KILAVUZU

KURBAN DUASI
KURBAN REHBERİ